Radnica v Prievoze (RISOGRAFIKA)

€25
Skladom

Radnica v Prievoze je limitovaná edícia risografiky od dvojice Thomas Wolf v náklade 100 kusov. Autorom grafiky je český ilustrátor a dizajnér Jan Šramek, ktorého zaujal práve tento funkcionalistický klenot z prvej polovice 30tych rokov. Samotnú budovu postavili podľa návrhov architektov Christiana Ludwiga a Augustína Danielisa. Miesto, kde sa radnica nachádza je unikátne aj vďaka tomu, že sa v blízkosti nachádzajú ďalšie dve národné kultúrne pamiatky - požiarna zbrojnica z roku 1923 a kubistický kostol z roku 1927.

Autorov návrhu radnice inšpirovala pri tvorení vila Andrea Palladia z talianskeho mesta Vicenza. Vzácnosťou budovy je aj sochárska výzdoba od Alojza Rigeleho. Radnica má štvorcový pôdorys s ústredným kruhovým priestorom so svetlíkom ukončeným kupolou. Samotná radnica slúžila pôvodne obyvateľom obce Prievoz. Neskôr po vojne sa obec stala súčasťou hlavného mesta a dnes je zároveň súčasťou mestskej časti Bratislava - Ružinov.

Autor: Jan Šramek

Rozmer: 29,7 x 42cm

Papier: Munken Pure Rough 170g

Počet farieb: 3

Typ tlače: Risografia

Náklad: 100ks

Upozornenie - grafika sa predáva bez rámovania.

Kód Kód: RISO8
Kategória: Risografiky

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie